California’da mucitler ürünlerini sergiliyor

 

 

Bilinen bazı araç markaların motorunu 3 boyutlu baskıyla dizayn eden makine mühendisi Eric Harrell, bir aracın piston ve diferansiyel sisteminin nasıl çalıştığını ziyaretçilere göstermek istediklerini ve 3 boyutlu baskıyla yaptıkları parçaları kullanarak motorun nasıl işlevsel duruma dönüştüğünü tanıttıklarını belirtti.

Etkinliğe Kuveyt’den katılan Esraa Alaryan da projesi diyabetik yara detektörünün nasıl çalıştığını anlatarak, “Projem diyabetik hastalar için bir detektör. Diyabetik yaraların nerelerde ve ne kadar derinlikte olduğunu görüntüleyerek buluyor. Hatta evde günlük kontrol yapabilirsiniz ve aynı zamanda tüm veri ve resimleri doktora gönderme imkanı sağlıyor.” diye konuştu.

2014 yılında 215 bin kişinin katılımı ile rekor kıran etkinliğe yine yoğun katılım olduğu görülüyor. Özellikle gençlerin ve çocukların ilgisini çeken geniş çaplı etkinlikte, bilim ve teknolojinin bir arada olmasıyla ortaya çıkan birbirinden ilginç buluşlar ve ürünler hemen herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor.

 

kaynak:internethaber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir