HTC U 11 fiyatı ortaya çıktı!

 

 

 

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan HTC, yeni amiral gemisi modelini 16 Mayıs’ta tanıtacak. HTC U 11 için düzenlenecek olan özel etkinlik Tayvan merkezli olarak gerçekleşecek.

HTC’nin yeni amiral gemisi modelinin tanıtımına henüz 2 gün olmasına karşın, HTC U 11 fiyatı ve özellikleri şimdiden ortaya çıkmış durumda. Zira U 11geçtiğimiz günlerde Geekbench, AnTuTu ve GFXBench’te görülmüştü. Böylece telefonun özellikleri de az çok netleşmiş oldu.

Cihazın özelliklerinin ardından şimdi de HTC U 11 fiyatı su yüzüne çıktı. Tayvan’ın önde gelen perakendecilerinden birisi HTC’nin yeni amiral gemisi modelini 659 dolardan listeledi.

Açıkçası HTC U 11 fiyatı için “beklenilenin biraz üzerinde” desek sanırım pek de yanılmış olmayız. Zira, Tayvanlı teknoloji devinin, yeni amiral gemisi modelinde sert fiyat politikasından vaz geçerek akıllı telefon pazarında tekrardan yükselişe geçebileceği iddia edilmişti. Fakat bu fiyat etiketi ile HTC U 11’in beklenen patlamayı yapması pek de olası durmuyor.

Zira HTC U 11 teknik özellikleri bakımından şu aralar satışta olan diğer amiral gemisi modelleri ile aynı basamakta bulunuyor. Cihazın tek fark yaratan yönü ise “Edge Sense” isimli yeni teknolojisi. Telefonun yan kısımlarının basınca duyarlı bir kaplamayla donatılacağı bu teknoloji, şimdiden kullanıcıları heyecanlandırmış durumda. Fakat fiyat etiketinin bu kadar yüksek olması, öyle ya da böyle cihazın satışlarını olumsuz yönde etkileyecektir.

kaynak:internethaber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir